تبلیغات
وبلاگ سرگرمی داغ - رسمهای عجیب ازدواج در دنیا
رسمهای عجیب ازدواج در دنیا

رسمهای عجیب ازدواج در دنیا

 
جشن ازدواج می‌تواند واقعه‌ای شگفت آور و سرورآمیز و سرشار از خوشی برای هركسی باشد. در برخی موارد و در میان برخی ملیت‌ها رسم‌هایی دیوانه واری در رابطه با این جشن خجسته وجود دارد؛ ما می‌خواهیم شواهد و دلایلی دال بر وجود چنین رسوم عجیب غریبی از گوشه و كنار جهان برایتان مثال بزنیم.

 


5-دزدیدن عروس
در میان اجتماعات رومی roma ‌(در سراسر جهان) انجام می‌شود.
وقتی به نوع آشنایی در اغلب وصلت‌ها می‌نگریم، متوجه می‌شویم بیشتر آنها حاصل یك نگاه در میان جمعیت و آشنایی از طریق نگاه بوده است. زمانی كه دو نفر به هم دل می‌بندند با ازدواج كردن سرنوشتشان را به هم پیوند می‌دهند.  باوجود این در برخی فرهنگ‌ها دوست دارند از خیر این مراحل رمانتیك ازدواج بگذرند و عملكردی تقریبا مجرمانه را برای رسیدن به هدف خود در پیش می‌گیرند آنها با دزدیدن عروس! (كه آن را رسم «دو نفر كاملا غریبه» می‌دانند) مراسم عروسی را برگزار می‌كنند.
roma ای ها كه آنها را شبه كولی نیز می‌دانند در طول قرن‌ها این سنت را حفظ كرده اند. در آنجا اگر یك نفر دختری را به زور بدزدد و او را 2 تا 3 روز كنار خود نگه دارد، آن دختر رسما همسر او محسوب می‌شود. زمان قدیم احتمالا این رسم مفاهیم زیادی داشته، مثلا این كار كمكی برای داماد محسوب می‌شد تا پول خرج نكند و او را از تهیه شام شكرگزاری سالانه برای والدین عروس معاف می‌كرد.
اما در فرهنگ امروز آنها تنها رسمی ‌عجیب و غریب دیده می‌شود كه موجبات ناراحتی دختران را فراهم كرده چراكه هیچ حق انتخابی شامل حال آنها نمی‌شود و مجبورند فردی كه توسطش دزیده شده اند را تا آخر عمر تحمل كرده یا عشق دائمی‌خود بدانند.
حتما خیلی از شماها متعجب شده اید! آیا چنین چیزی قانونی است؟ خوب این رسم یك اقلیت نژادی است و اغلب دولت‌ها زیاد ترجیح نمی‌دهند با ممنوع كردن رسم دیرین یك اقلیت سنتی خود را به دردسر بیندازند.
 

 


4- ازدواج با حیوانات برای دفع  ارواح
در برخی مناطق هند
فرهنگ غرب خصوصا در زمینه ازدواج و عروسی با خرافه‌ها غریبه نیست، اغلب عروس‌ها زودتر از مراسم آتش را در كلیسا برپا می‌كنند و حتی عروسی را به تعویق می‌اندازند تا هیچ وسیله كهنه، عاریه ای و یا آبی رنگی در مهمانی نباشد. اگر در آنجا ازدواج می‌كنید اصلا نباید به فكرتان خطور كند كه قبل از عروسی حتی نگاه گوتاهی به همسر آینده تان بیندازید.
اما در قبیله هندی «سانتال» Santhal ازدواج‌های احمقانه ای برگزار می‌كنند كه تعدادشان به 11 می‌رسد. آنها اعتقاد دارند كه اگر دختر خردسالی یك دندان در لثه بالایی اش ریشه كند، نشانه این است كه او در آینده ای نزدیك توسط ببر یا حیوان دیگری خورده می‌شود، زیرا ارواح از این دختر متنفر شده اند. بنابراین او باید با یك سگ عروسی كند. مثلا این مهمانی برای دختر 9 ساله ای به اسم «كارنامونی ‌هاندسا» برپا شده است، مهمانی بزرگ همراه با 100 نفر مهمان و عیش و پایكوبی.
اما خودتان را ناراحت نكنید. این مراسم چیزی نیست جز یك مهمانی ساختگی و سمبولیك و زوج مجبور نیست مراسم را تا آخر به پایان برساند. این فقط مراسمی ‌برای دور كردن ارواح شیطانی است و دختران وقتی بزرگتر شدند می‌توانند با پسر مورد علاقه خود ازدواج كنند.
باز جای شكرش باقی است كه این مهمانی‌ها واقعی نیست، درغیر این صورت آیین جن گیری بین یك بچه كوچك و خانواده سگ سانان واقعا مراسمی ‌عجیب و غریب و البته ناراحت كننده می‌شد.
 

 


3- سیاه كردن عروس در اسكاتلند
مردم اسكاتلند از بسیاری جهات شبیه اروپاییان نوعی هستند، اما تعداد كمی‌ تفاوت‌های برجسته و قابل ذكر نیز دارند: مثلا اسكاتلندی‌ها دل و روده گوسفند را می‌خورند، دامن‌های مردانه می‌پوشند و به جای برنج شیر دلمه بدبو و فاسد را مثل تخم مرغ و انواع سس به سمت عروس پرتاب می‌كنند.
اسم رسم آنها «سیاه كردن عروس» است، سنت قدیمی ‌اسكاتلندی،؛ بعضی می‌گویند حتی قدیمی‌تر از زمان شان كانری است. این رسم بخشی از آیینی است كه قبل از عروسی انجام می‌شود. در این آیین دوستان عروس او را سورپرایز می‌كنند. آیا شما واقعا تحمل چنین دوستان مسخره ای را دارید؟ دوستانی كه هرچیز آشغال و مزخرفی را به سمت عروس پرتاب می‌كنند. اینها هرچیزی می‌توانند باشند: از شیر فاسد كه در یخچال شما از شدت خرابی رنگش به سیاهی تبدیل شده تا قیر. آنها با این كار 2 هدف را دنبال می‌كنند. اول اینكه داماد را در حال و هوای درست و مناسبی قرار دهند (با فرض اینكه تمام اسكاتلندی‌ها وسواسی به دختران بی خانمان كه هرگز حمام نمی‌كنند دارند) دوم اینكه این عمل به زنان كمك می‌كند تا بدانند با اتفاقاتی كه در زندگی آینده شان می‌افتد چگونه برخورد كنند، چراكه برای آنها هیچ چیز تحقیرآمیزتر و ظالمانه تر از این كثیف كاری آن هم در نزدیكی روز عروسی نخواهد بود.
شاید این نوعی تحت فشار قرار دادن عروس قبل از بلكه گرفتن از آنهاست. ولی باید بدانیم سختی‌هایی كه عروس باید برای تمیز كردن و شستن این كثیفی‌ها متحمل می‌شود در برابر مشكلاتی كه یك زن اسكاتلندی باید بعدها در زندگی اش با آنها دست و پنجه نرم كند چیزی نیست. عروس هم همیشه در این مراسم ناراحت و ناامید نمی‌شود بلكه به طرز خوشحال كننده ای سورپرایز می‌شود و این نكته ای است كه مردان اسكاتلندی در زندگی مشترك خوب درك كرده اند.
 

 


2- كشتزارهای چاق
موریتانیا (آفریقا)
استانداردهای زیبایی شناسی در هر كجای جهان با جای دیگر متفاوت است. برای مثال باوجود اینكه عروس‌های غربی زمانی كه به روز عروسی نزدیك تر می‌شوند هرچه كمتر غذا می‌خورند تا اندام لاغرتر و ظریف تری داشته باشند در بعضی از فرهنگ‌ها زنان تنومند و درشت هیكل را جذاب‌تر می‌دانند!... و  عروسها وقتی به روز عروسی نزدیك تر می‌شوند هرچه به دستشان می‌آید می‌خورند تا بتوانند هرچه بیشتر به عرض و پهنای خود بیفزایند. نمونه بارز آنها هم دختران موریتانی هستند.
گروه دختران با نام «كشتزارها یا مزارع چاق» مخالف كمپ‌های چاقی هستند-مكانهایی كه دختران از 5 سالگی به آنجا فرستاده می‌شوند تا تحت نظارت و مراقبت زن بسیار پیر باتجربه وحشتناكی اضافه وزن پیدا كرده و مدام چاق‌تر شوند، به منظور اینكه جذاب تر شده و تا جایی كه ممكن است زودتر عروسی كنند. در یكی از تمرین‌ها به اسم «لبلوس» دختران مجبورند مقدار خیلی زیادی غذا (شامل 4 پوند غلات و 5 گالون شیر شتر) را در طول یك روز بخورند و اگر آنها استفراغ كنند مامور ناظر یعنی همان پیرزن مجبورشان می‌كند هرچه بالا آورده اند را دوباره بخورند! معمولا در این كمپ‌ها عدم موفقیت دختران نیز با شكنجه همراه است.
اما بخش غم انگیز داستان اینكه این رسم درواقع چند سالی می‌شد كه منسوخ شده بود تا اینكه یك گروه ارتشی این كشور را گرفتند و دوباره رسم را از نو راه انداختند. شاید با این امید كه راحت تر می‌توانستند دختران چاق را دستگیر كنند یا شاید برای اهداف دیگر....
 

 

1- حق نداری دستشویی بروی
 رسم بعضی مناطق مالزی
هیچ چیزی زیباتر از مراسم عروسی و ازدواج نیست. وقتی زوج خوشبختی در جمع دوستان و خانواده، احاطه شده با انواع گل‌ها و غذاهای لذیذ،  اولین روز زندگی خود را جشن می‌گیرند. اما برای قبیله‌های جامعه «تیدونگ» در قسمت شمالی بورتئو عروسی عبارت است از اولین روز سفری طاقت فرسا به عمیق ترین لایه‌های جهنم و بازگشت از آن. در این روز عروس و داماد برای 72 ساعت حق رفتن به دستشویی را ندارند.
آیین تیدانگی به زوج تازه ازدواج كرده امر می‌كند كه در خانه شان بمانند و تحت هیچ شرایطی 3 روز و  3 شب به دستشویی نروند. برای این كار چند نفر از اعضای خانواده‌شان به عنوان ناظر این سه روز را در خانه آنها می‌مانند و غذا و آب بسیار كمی ‌به آنها داده می‌شود. مردم تیدانگ اعتقاد دارند كه این كار عروس و داماد باعث می‌شود زندگی طولانی و پر از شادی را تجربه كنند، بچه مرده به دنیا نیاورند و نعمت و بركت وارد زندگی شان شود.
حالا وقتی به این آیین فكر می‌كنیم نكته جالبی را در آن می‌بینیم. هیچ چیز به اندازه بودن در شرایط سخت دو نفر را برای زندگی پایبند نمی‌كند و به هم نزدیك نمی‌كند و هیچ چیز سخت تر از خودداری كردن از رفتن به دستشویی و حمام كردن حدود نصف هفته نیست. وقتیكه این سه روز سپری شد زن و مرد بیشتر از هركس دیگری كه قبلا می‌شناختند به هم نزدیك می‌شوند، زیرا كه آنها مدت زیادی نیست زن و شوهر شده اند و اولین روز زندگی شان در سختی كنار هم بوده اند.... آنها یار شفیق سخت ترین روزهای زندگی هم هستند.كلمات كلیدی : رسم های ازدواج ، ازدواج ، رسم های عجیب ازدواج در دنیا ، رسم ، رسم های ازدواج در دنیا ،